Форуми  

Върни се назад   Форуми "Традиция" - В служба на колекционера и реконструктора от 2005 година! > История > Единъ Заветъ

Единъ Заветъ Мястото за дискусии относно Българската История

Темата заключена

Инструменти за темата Режими на показване
Стар 15-09-12, 10:37 AM   #81
batbobi
Цивилен

Регистриран: Sep 2012
Възраст: 50
Стандартно

Приятелю сам напускам вашия форум!Да наричат геройте дали живота си за България момчето с кучето и тем подобни!Срамота!
Бил слушал от ВКР-то,ми то стана като в час по литература свободно съчинение!Като го види тогава да приказва!Омръзна ми да чета и слушам измислици!
Много лъжи се изписаха за Гранични войски(1946 г. - 1997 г.)! Горд съм че съм бил Граничар!Само който е служил на граничната бразда,знае за какво става въпрос!
Останете със здраве!

batbobi is offline  
Стар 15-09-12, 12:37 PM   #82
Parabellum
Крънкоман

Parabellum's Avatar

Регистриран: Jul 2005
Стандартно

Темата е доста спорна-както всичко от 1944 до 1989г- и затова се поуспокойте.
Тези които са служили и минирали браздата преди 89-та имат своето виждане от тези които са служили и разминирвали браздата след 89-та.
Затова всеки е прав за себе си. Тъй си мисля аз.
Стар 16-09-12, 05:06 PM   #83
MARINES
Полковник

MARINES's Avatar

Възраст: 51
Стандартно

Границите на една държава са свещени. Хората които ги пазят изпълняват задачи вменени им от Държавата, такава каквато е тя в момента. Граничарите изпълняват своя дълг. Ако пропуснат нарушител , те отиват в затвора, а през определени периоди на държавното устройство и в гробищата. Ако си спомняте и брата на цар Роман е прострелян от български граничар при тайно преминаване на границата.
Стар 28-04-15, 08:20 AM   #84
Parabellum
Крънкоман

Parabellum's Avatar

Стандартно

Днес попаднах на тази статия ! Малко фантастично ми звучи !
http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=38249
Стар 28-04-15, 08:59 AM   #85
gzo
Полковник

gzo's Avatar

Регистриран: Jan 2008
Стандартно

Цитат:
Parabellum написа Виж мнение
Днес попаднах на тази статия ! Малко фантастично ми звучи !
http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=38249
Не малко, ами много ! Само като прочетеш
"...инцидентите, предизвикани от турските граничари. Те стрелят по домашни животни с оправданието, че се насочват към граничната бразда и заплашват да повредят съоръженията..."
И ти става ясно, че до края ще четеш небивалици.

За незапознатите - въпросните съоръжения са изграждани от нашите ГВ и са откъм наша страна на браздата. Турците нямат никакви допирателни до тях, камо ли да ни ги пазат с изстрели, рискувайки да се замесят с международен конфликт.
gzo is offline  
Стар 28-04-15, 05:48 PM   #86
black husar
Подпоручик

Регистриран: Mar 2007
Възраст: 44
Стандартно

Едно скромно мнение и от мен. Дано да не се бъркам, но с такива статии е познат " доц. Йордан Василев, д-р по история ". Слагам името и титлите в кавички, защото, който е чел негови статии във в. Десант не един и два пъти се е маел колко велики сме ние българите. Споменатият автор изпрати наш полк в битката при Аустерлиц, а после и при Ватерло, " вдигна " въздушните победи на ген. Захариев в Испания доста над 100, как български отряд е бил сред защитниците на Варшава през 1944 г. и много, много др. такива фантасмагории. Мисля, че е малко несериозно да се приема за достоверно написаното от него. А който не вярва да влезе в сайта на вестника и прегледа рубриката История.
black husar is offline  
Стар 28-04-15, 09:49 PM   #87
gzo
Полковник

gzo's Avatar

Регистриран: Jan 2008
Стандартно

Не се бъркаш, първоизточникът е точно в-к Десант.
gzo is offline  
Стар 04-04-16, 01:38 AM   #88
skitnik32
Цивилен

Регистриран: Apr 2016
Възраст: 46
Exclamation

Цитат:
TVV написа Виж мнение
Забележителен първи пост във форума. Ако следващият е подобен по тон и съдържание, ще е и последен.

Поста му е съвсем нормален. и сигурно го уплаши с бан-а. хаиде даваи. изхвърли и мен като инакомислещ. и на мен това ми е първи пост
skitnik32 is offline  
Стар 04-04-16, 08:57 AM   #89
Parabellum
Крънкоман

Parabellum's Avatar

Стандартно

Цитат:
skitnik32 написа Виж мнение
Поста му е съвсем нормален. и сигурно го уплаши с бан-а. хаиде даваи. изхвърли и мен като инакомислещ. и на мен това ми е първи пост
Боби, все пак нека да спазваме добрият тон. Не сме се събрали тук да се караме, обиждаме и прочие
Темата заключена

Активни потребители, разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 регистрирани и 1 гости)

Инструменти за темата
Режими на показване

Правила за писане