Форуми  

Върни се назад   Форуми "Традиция" - В служба на колекционера и реконструктора от 2005 година! > История > Единъ Заветъ

Единъ Заветъ Мястото за дискусии относно Българската История

Темата заключена

Инструменти за темата Режими на показване
Стар 07-12-10, 06:58 PM   #41
Parabellum
Administrator

Регистриран: Jul 2005
Стандартно

Паметника явно е поставен доста преди 89-та година, тогава сме си били НРБ.
Стар 07-12-10, 07:07 PM   #42
TVV
Тиранин

TVV's Avatar

Възраст: 36
Стандартно

Цитат:
Parabellum написа Виж мнение
Паметника явно е поставен доста преди 89-та година, тогава сме си били НРБ.
Сега виждам, че е възстановен оригиналния паметник и не е поставено нищо ново, така че се извинявам.
TVV is offline  
Стар 07-12-10, 09:08 PM   #43
Русе сабя
Майор

Регистриран: Oct 2009
Възраст: 46
Стандартно

Уважаеми колеги бих бил много признателен ,ако някой разкаже нещо за тези двама граничари
Стар 07-12-10, 09:40 PM   #44
Ураган
Редник

Регистриран: Dec 2010
Стандартно

Като видях датата и направо стана ясно, че ще се стигне до един от вечните спорове,
но като спора "Калашников срещу релса" и на тази лъжа трябва да й се сложи край.

Лично за мен този спор се раздува и до участието на България в ВСВ под наставленията от Москва. Уважавам героизмът на БА безгранично, но с тия комунизми няма да се разберем.

Капитанът и другите вече са дали основните доводи и да задълбаваме не е нужно,
факт е, че съществува закон за обявяване на ком. режим за престъпен и с една група от хора се надяваме да изстискаме от управляващите и забрана за соц. символите.

Както и демонтирането на ПСА.

Най-важното от изказването ми: Разбра ли се кои са тия бандити? Разбирам, че куршуми са летяли, експертизи е можело да се направят и подобни.

Цитат:
аз съм едни от тези ченгета от ДС......старши офицер от контраразузнаването, дето се бориха и се опитваха да дават отпор на турската пропаганда и турското разузнаване в полза на България, подчертавам - на България не на партиЯ...
Надявам се Вие да не сте поддръжник на "възродителният процес" защото заради тази гениална партийна идея, турската пропаганда беше мана небесна за борбените хора, турци или помаци (защото Партията не ги разграничава).
И заради тях и ДС имахме и "Буново" и взрива и тероризма. БКП и ДС просто екзекутираха двама-трима.

Много съжалявам за разводняването, но тия неща трябва да се казват. Надявам се да можем да говорим културно за тези периоди.
Ураган is offline  
Стар 07-12-10, 10:11 PM   #45
Parabellum
Administrator

Стандартно

Хайде по-кротко.
Стар 07-12-10, 10:33 PM   #46
husit
Генерал от пехотата

husit's Avatar

Регистриран: Oct 2007
Възраст: 65
Стандартно

Цитат:
Ураган написа: Надявам се Вие да не сте поддръжник на "възродителният процес" защото заради тази гениална партийна идея, турската пропаганда беше мана небесна за борбените хора, турци или помаци (защото Партията не ги разграничава). И заради тях и ДС имахме и "Буново" и взрива и тероризма. БКП и ДС просто екзекутираха двама-трима.
....не смяха да отговарям на идиотшините ти.....няма, няма и се появи нЕкой и почне да ръси от простотия нагоре смятайки, че така е интересен....голкото си по-голяч кретен в момента, толкова миклиш, че си по-интересен.....не смятат да ти говоря на Ви, не смятах и да Ти отговарям ноооо....не, не одобрявах и тогава възр. процес, още тогава говорех на тия, на които целувахте страстно задниците тогава и които сега яростно плюете, че така ще се консолидират турците, че не това е пътя на обединение на нацията, ама и те тогава бяха умници като теб сега....ако не беше възр. процес щеше да е друго и пак щеше да има и Буново и другите...ДС ги екзекутирало - ти би бил венецът на всяка психиатрична клиника......законът си е закон и тогава и сега и не дава да се извършват актове на тероризъм във вагон с мвайки с деца.....или ти е толкова къса паметта та това го забравяш че именно там гръмна бомбата или крехката ти душевност и нежна психика не ти дава право да го помниш? ДС ли ти е виновна, че сега бандитизмът е нещо обикновено? Аман от идиотии - е, наистина нещата трябва да се казват и да не се премълчават.....ееее хаде, модерирайте ме, баннете ме, изгонете ме от форума - останете си само чисти арийци тук, защото ми омръзна периодично да отговарям на всякакви луди, дето се промъкват във форумите и цапат ли цапат.......ако не го направите, аз да знаех сам щях да се изтрия......
husit is offline  
Стар 07-12-10, 10:34 PM   #47
husit
Генерал от пехотата

husit's Avatar

Стандартно

допуснал съм много печатни грешки при бързото и афектирано писане, за което се извинявам на всички нормални хора във форума....кретените да не се чувстват нормални....
husit is offline  
Стар 07-12-10, 10:37 PM   #48
kapitan
Moderator

kapitan's Avatar

Стандартно

Недей така Хуси, не се впрягай Темата стана твърде деликатна /включително и с моя помощ по-преди /, затова нека още малко да поизстине, пък някой ден пак да я разискваме, по-охладено
Стар 03-07-11, 05:23 PM   #49
Parabellum
Administrator

Стандартно

Темата я отключвам, защото има новини със снимки.
Стар 04-07-11, 09:29 PM   #50
Станислав
Подпоручик

Регистриран: Feb 2008
Стандартно

http://www.focus-news.net/?id=n1541774 - първата, на Агенция "Фокус", от деня на събитието
останалите, подхванати от другите http://www.google.bg/search?q=%D0%B2...w=1024&bih=611
Станислав is offline  
Стар 06-07-11, 07:42 PM   #51
Станислав
Подпоручик

Стандартно

Ей туй могат ветераните от ГВ, туй и правят ...

Станислав is offline  
Стар 06-07-11, 08:48 PM   #52
husit
Генерал от пехотата

husit's Avatar

Стандартно

Търхях, броях до сто ама не се стърпях и ще го кажа: жалко, че момчето е отдало живота си за тия сегашни дембели, дебили, дебелосерци, алчна и продажна сган и поганска паплач и измет дето ни дерат и смучат.........не ща да давам тон за нови политически дрязки, ама ако не съм прав ме оборете
husit is offline  
Стар 06-07-11, 09:06 PM   #53
Sturmpionier
Генерал-майор

Sturmpionier's Avatar

Стандартно

Цитат:
husit написа Виж мнение
Търхях, броях до сто ама не се стърпях и ще го кажа: жалко, че момчето е отдало живота си за тия сегашни дембели, дебили, дебелосерци, алчна и продажна сган и поганска паплач и измет дето ни дерат и смучат.........не ща да давам тон за нови политически дрязки, ама ако не съм прав ме оборете
Оги, мнението ти е формирано от гледна точка на сегашната действителност. Сигурен съм, че ако през 1972 (ако не бъркам годината) ви бяха вдигнали по тревога и изсипали от самолета в Гърция и ти щеше да отдадеш живота си по същия начин.
Sturmpionier is offline  
Стар 06-07-11, 09:26 PM   #54
husit
Генерал от пехотата

husit's Avatar

Стандартно

Тогава да Щурми, тогава да - ама хората тогава не бяха вълци като сега......сега, в този момент.....наистина не знам.....ако нападнат страната ми да, ще я защитавам въпреки, че си давам ясна сметка, че защищавам и политическите свине.....но да ходя на майната си и да изпълнявам "интернационалния" си дълг във връзка с неясни интереси и защищавайки някакви чужди интереси на други държави - КАТЕГОРИЧНО НЕ!
husit is offline  
Стар 07-07-11, 01:07 PM   #55
Станислав
Подпоручик

Стандартно

И като съпоставим двете ти последователни мнения, то каква е връзката им с днешното поставяне на паметна плоча за загинал български граничар при изпълнение на бойна заповед по охрана и отбрана на ДГ преди 60 години?
Защо харесваш младостта си, службата си преди 40 години, а нехаресвайки битуването си в днешния ден, то вменяваш вина на загиналия още по-назад във времето, 20 години преди твоята служба?
Защо, според теб, този изпълнил клетвата си пред Отечеството да не заслужава да бъде част от военната история на България?
И възстановения паметник и новия днешен не са дело на "тия сегашни дембели, дебили, дебелосерци, алчна и продажна сган и поганска паплач и измет дето ни дерат и смучат", а са си инициатива на служилите като редови състав ГВ - там има от 84 до 28 годишни хора, както и сега действащи гп.
Станислав is offline  
Стар 07-07-11, 01:34 PM   #56
husit
Генерал от пехотата

husit's Avatar

Стандартно

Ти пък, къде прочете това в писаното от мен, че вменявам вина на Ваклинов....даже напротив, гордея се, че е имало такива Българи....и ме е яд, че сега такива хора НЯМА........сега единственото и най-важното са парите, те са това, към което се стремят повечето хора у нас....пък и не само у нас.....просто така излиза, че не само той, ами и тези преди него, и тези преди тях са загинали за да ни управляват в момента пълни идиоти....съжалявам, че така си ме разбрал, но въобще не е така и не съм имал това предвид.......Ваклинов е знаел какво и защо го пази, имало е ДЪРЖАВНА граница и той я е пазил с цената на живота си и не само трябва да остане в историята и паметта ни, но и трябда да се разказва на тези след нас как трябва да се пазят границите на България.......пиша държавна, а не партийна граница за да не ме оплюят нЕкои и да ме обвинят в разни цветове, че вече ми е писнало от такива псевдоинтелигентски писаници.....нямам предвид теб Станислав........ха, то пък остава да чакаш тия да дадат пари за паметника на Героя, ако е за анцузи, пейки на стадиони, маратонки да, ама за нещо друго - не чакай.......
husit is offline  
Стар 07-07-11, 02:12 PM   #57
Станислав
Подпоручик

Стандартно

Цитат:
husit написа Виж мнение
Ти пък, къде прочете това в писаното от мен, че вменявам вина на Ваклинов....даже напротив, гордея се, че е имало такива Българи....
......
Моя грешка, недоразбрал съм нещо, моля за извинение!
Станислав is offline  
Стар 07-07-11, 04:37 PM   #58
husit
Генерал от пехотата

husit's Avatar

Стандартно

няма за какво да те извинявам....мислех, че аз съм те засегнал
husit is offline  
Стар 21-07-11, 12:42 PM   #59
Sturmpionier
Генерал-майор

Sturmpionier's Avatar

Стандартно

На 7. август немската телевизия RTL ще излъчи от 23.15 ч. документалния филм Die Vergessenen - Tod, wo andere Urlaub machen (Забравените- смърт, където другите отиват на почивка) относно опитите на граждани на ГДР да избягат през българските граници преди 1989 г. и действията на нашите ГВ.
Sturmpionier is offline  
Стар 25-07-11, 08:16 PM   #60
martinidry
Цивилен

Регистриран: Jul 2011
Стандартно

Цитат:
Nick написа Виж мнение
Напълно си незапознат с фактите. Граница между САЩ и Мексико на практика няма. Функциите на граничните патрули тук се свеждат до оказване на първа медицинска помощ на прегрелите и дехидрирани мексиканци, пресичащи пустинните зони по границата. Това съм го виждал с очите си. .
Хайде малко по-логично, без ненужен патос и обвинения в непатриотизъм.

Чест и слава на мъжките момчета, загинали при изпълнение на дълга!

Всеки понеделник от 22ч.по "Дискавъри" има поредица за въпросната граница - според нея, функциите на граничните патрули далеч надхвърлят функциите по "оказване на първа помощ" на нарушителите и трафикантите.
martinidry is offline  
Темата заключена

Активни потребители, разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 регистрирани и 1 гости)

Инструменти за темата
Режими на показване

Правила за писане