Форуми  

Върни се назад   Форуми "Традиция" - В служба на колекционера и реконструктора от 2005 година! > Вещеви склад > Вещеви Склад

Вещеви Склад Всичко за реконструкторските униформи и техните аксесоари

Отговор

Инструменти за темата Режими на показване
Стар 27-02-15, 05:49 PM   #41
demolitor
Кмет на Долно Нагорнище

demolitor's Avatar

Регистриран: Oct 2005
Възраст: 44
Стандартно

Миналата година колегите от реквизита изхвърлиха десетки такива
Да съм знаел че са нужни някому, щеше да ги вземеш като скрап
demolitor is offline   Отговори с цитат
Стар 27-02-15, 07:01 PM   #42
deian
Moderator

deian's Avatar

Регистриран: Dec 2009
Възраст: 45
Стандартно

Браво, Стефане! Чак сега ми остана време да пиша по темата. Страхотна колекция-сигурен съм, че у нас няма аналог! Поздравления още веднъж!
Стар 06-03-15, 08:14 PM   #43
gzo
Полковник

gzo's Avatar

Регистриран: Jan 2008
Стандартно

Понеже гледам, че към всеки чешит туба и варел прилагаш примери за употреба, та и аз да приложа...
Прикачени картинки
File Type: jpg fuel_drum_by_riguel3d-d4rkiz6.jpg (177.6 КБ, видяно 47 пъти)
File Type: jpg Jerrycan_dressed_by_riguel_by_Riguel3d.jpg (157.0 КБ, видяно 50 пъти)
gzo is offline   Отговори с цитат
Стар 19-04-16, 10:08 PM   #44
старика
Генерал-майор

Регистриран: Oct 2009
Възраст: 39
Стандартно

[IMG][/IMG]

Ето и една туба от мен.
Стар 20-07-16, 06:16 PM   #45
Essaul
Подполковник

Essaul's Avatar

Регистриран: Feb 2009
Стандартно

Браво заТемата и съответно едно Предложение акоавтора разреши.....

Предлагам да се публикува цялага гама ГСМ съдове , а именно освен варело-тубови изделия за Авио-бензин , обикновен бензин или нафта и вода , то и смазочни матриали, като масла, Глицериноподобни течности намиращи място в хидравликата на Артилерията и тн и тн ....

да съжаление нямам читав апарат да започна с една 5 литрова туба за Масло от Свързочна каруца ......

Съответно следва въпросза помощ -- ако някой е слещал или има предвид какво представлява даденото изделие :
Десет литрово копие на стандартна немска туба , боядисано в тъмно-зелен Цвят , по- всяка вероятност следвоенно Унгарско производство , като единственият надпис е нанесен с шаблон и червена боя вгорната част който, гласи:
"TUZVESZELYE"...........(пожар -б.м.)
"MSZ"

Като трибуквената сигнатура на втория реде оградена с путктир под формата на пунктирно-овална елипса.

Благодаря предварително!!
Стар 26-07-16, 12:15 PM   #46
N.Nikolov
Офицерски Кандидат

Регистриран: Mar 2008
Възраст: 60
Стандартно

Интересна тема . Преди време ми предложиха да купя 200 л. немски варел ,подобен като тези , които са на танковете им по снимките ?! Ама не влиза в багажника на колата .
N.Nikolov is offline   Отговори с цитат
Стар 10-08-16, 09:59 PM   #47
СТЕФКИШ
Майор

СТЕФКИШ's Avatar

Регистриран: Jan 2013
Възраст: 41
Стандартно

Цитат:
Essaul написа Виж мнение
Браво заТемата и съответно едно Предложение акоавтора разреши.....

Предлагам да се публикува цялага гама ГСМ съдове , а именно освен варело-тубови изделия за Авио-бензин , обикновен бензин или нафта и вода , то и смазочни матриали, като масла, Глицериноподобни течности намиращи място в хидравликата на Артилерията и тн и тн ....

да съжаление нямам читав апарат да започна с една 5 литрова туба за Масло от Свързочна каруца ......

Съответно следва въпросза помощ -- ако някой е слещал или има предвид какво представлява даденото изделие :
Десет литрово копие на стандартна немска туба , боядисано в тъмно-зелен Цвят , по- всяка вероятност следвоенно Унгарско производство , като единственият надпис е нанесен с шаблон и червена боя вгорната част който, гласи:
"TUZVESZELYE"...........(пожар -б.м.)
"MSZ"

Като трибуквената сигнатура на втория реде оградена с путктир под формата на пунктирно-овална елипса.

Благодаря предварително!!
разбира се че съм съгласен да се разшири темата,но пък в същия момент да се придържаме към съдовете за горива,смазочни продукти и вода до ВСВ!
ще кача снимки от музея в москва за колорит,уникално представени като жива сцена на битката за берлин!
Прикачени картинки
File Type: jpg Picture 1605.jpg (292.9 КБ, видяно 25 пъти)
File Type: jpg Picture 1608.jpg (233.7 КБ, видяно 25 пъти)
File Type: jpg Picture 1582.jpg (248.2 КБ, видяно 22 пъти)
СТЕФКИШ is offline   Отговори с цитат
Стар 22-08-16, 11:28 AM   #48
Essaul
Подполковник

Essaul's Avatar

Регистриран: Feb 2009
Стандартно

Приготвил съм ги , тубите , оставя само да го подмамя Фотографа с едно издание за Шипка -(шипка- Бузлуджа) Така ,че скоро сенадявам да сепоявят и моите 5 копейки към темата..
Стар 22-08-16, 10:53 PM   #49
старика
Генерал-майор

Регистриран: Oct 2009
Възраст: 39
Стандартно

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Ааа,тъничко искаш да минеш!
Отговор

Активни потребители, разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 регистрирани и 1 гости)

Инструменти за темата
Режими на показване

Правила за писане