Форуми  

Върни се назад   Форуми "Традиция" - В служба на колекционера и реконструктора от 2005 година! > Вещеви склад > Вещеви Склад

Вещеви Склад Всичко за реконструкторските униформи и техните аксесоари

Отговор

Инструменти за темата Режими на показване
Стар 27-04-16, 11:00 PM   #41
СТЕФКИШ
Майор

СТЕФКИШ's Avatar

Регистриран: Jan 2013
Възраст: 41
Стандартно

www.ir63.org/index.php?page=35
всъщност ето линк към този интересен сайт тук пише всичко,отлично описано подробно.
написано е за дървените колчета М1901,по-късните 1915г.и т.н.
интересното е калъфите за колчета с платнените каишки ги водят ерзац,прави впечатление как е направена палатката от две платнища с два комплекта колчета за двама души!
Прикачени картинки
File Type: jpg setup1.jpg (63.0 КБ, видяно 53 пъти)
File Type: jpg 1uid000_Peg-Pole_Set.jpg (44.6 КБ, видяно 35 пъти)
СТЕФКИШ is offline   Отговори с цитат
Стар 28-04-16, 10:32 PM   #42
deian
Moderator

deian's Avatar

Регистриран: Dec 2009
Възраст: 45
Стандартно

Цитат:
СТЕФКИШ написа Виж мнение
петте разновидности основно в копчетата!

Поздравления и от мен, Стефане за хубавата колекция!
Стар 16-08-16, 11:07 AM   #43
Essaul
Подполковник

Essaul's Avatar

Регистриран: Feb 2009
Стандартно

Цитат:
www.ir63.org/index.php?page=35
всъщност ето линк към този интересен сайт тук пише всичко,отлично описано подробно.
написано е за дървените колчета М1901,по-късните 1915г.и т.н.
интересното е калъфите за колчета с платнените каишки ги водят ерзац,прави впечатление как е направена палатката от две платнища с два комплекта колчета за двама души!
Ако Позволите , Стефкиш, илюстративната снимка показваща палатка за двама души ,е изключително непрофесионално направена- Всъщност това са си две обикновени платнища 1,60*1,60, нопо билото едното трябва даприхлюпи върхана другото и основното---палатката се окопава с вадичка около Краищата долу--Чувал съм че горе зад Трендафила ,понякога такива нощни бури се извиват , че те спасява самоиединствено да се скриеш изариеш в торфа или хумуса под някой столетен смърч, че Бедните Хижари в 2 през нощтта не отварят на разбеснели се Японци от квантунската армия, щурмуващи хижите даже и със знамена на Империята на Изгряващото слънце с викове "Банзай"........
Стар 16-08-16, 10:05 PM   #44
СТЕФКИШ
Майор

СТЕФКИШ's Avatar

Регистриран: Jan 2013
Възраст: 41
Стандартно

така беше мето,спомени от преди повече от 20 години и тогава бяхме щури глави!
всъщност да не се отклоняваме от темата,ако пазиш твоето платнище ПСВ можеш ли да го покажеш,до колкото си спомням имаше печат 1915г?
СТЕФКИШ is offline   Отговори с цитат
Стар 22-08-16, 11:10 AM   #45
Essaul
Подполковник

Essaul's Avatar

Стандартно

Цитат:
така беше мето,спомени от преди повече от 20 години и тогава бяхме щури глави!
всъщност да не се отклоняваме от темата,ако пазиш твоето платнище ПСВ можеш ли да го покажеш,до колкото си спомням имаше печат 1915г?
Все ти се чудя на акъла как ги търпиш разните му там "пишман-реконструктори" дето се кичат с генералски пагони , ордени и тн , като и Де Факто и Де Юре и Де Време ти си първия Реконструктрор в Б-я , сам си ушил униформата , сам си направил ММГ модела и останалите необходимипредмети наснаряжението , което на всичкото отгоре е и документирано със снимки ...ама кактои да е ....

Моето си беше най обикновена 93-ка , пясъчен цвят с алуминиеви копчета с три дупки. В Момента се намира в сигурни ръце, Защото както е известно на Всеки Уважаващ себе си Колекционер --Не можеш да имаш всичко на света ,даже и да си съдереш задника с извинение от старание....а като ти трупнат нещо което пряко те интересува( в моя случай ,хартишка ,дори и осрана от хлебарки) и ти обявят цена непосилна за джоба ,ти , а ти знаеш , че не го ли вземеш, Благодарение на "услужливи" търговци, само заради някакви си 100-200 евра тази хартишка заминава по белия свят и повече никога няма да се върне тук , а Тя Принадлежи на НАШАТА си БЪЛГАРСКА Военна история и мястото и е тук в България , защото понякога точно тези хартишки дето я ги ровя по кофите , я си ги плащам като поп -Доказват Фактите такива каквито са --простите примери които възприемам за лична кауза са доста и напоследък взеха да излизат доста , като например , НЕОСПОРИМИЯ факт ,че НЕ НИЕ (било то обикновения войник, МООП доброволец, поручик , Генерал или дори НВ Фердинанд) започваме Междусъюзническата война, а сърбите, в конкретния случай черногорски части мародерствайки чисто Български села се натъкват на патрулиращи наши войници.....както и да е --разписах се много ....сори..Няма да ти пълня темата със спам , само ще спомена какво съм пригогтвил за скорошно публикуване...
1-статия-преглед Или по-скоро Предложение за Мушама-Пелерина за Нашия Граничар в периода 1940-1945-та,
2-Няколко снимки ПСВ с лично направени Платнища-покривала или пак мушами, направени от Войниците
3-Снимки от Фамилния ми архив на дядо ми от Първата Фаза в която отчетливо се виждат и снадването на палатка от Две платнища , българските копия на Платнища М1893, както и куп съдове -канчета за храна плюс Разливната Полева Бака която се носи на гръб( Да не се Бърка с военно полевите ХЛЕБОПЕКАРНИ на Манфред Вайс , нито с Походните готварници на Вернер и Пфлайдерер или походните готварници на Манфред Вайс също)

ПС--отделно ,В периода на усилената Съветизация за Армията Ни-след Републиканскияреферендум,си има цяла номенклатура на Платнища и Маскировъчни покривала от обикновеното за1 Боец ,до комплектация/снадка на няколко платнищаза замаскиране на техника.....
Стар 22-08-16, 12:29 PM   #46
eger
Фелдмаршал

eger's Avatar

Регистриран: Jul 2005
Стандартно

Все ти се чудя на акъла как ги търпиш разните му там "пишман-реконструктори" дето се кичат с генералски пагони , ордени и тн , като и Де Факто и Де Юре и Де Време ти си първия Реконструктрор в Б-я , сам си ушил униформата , сам си направил ММГ модела и останалите необходимипредмети наснаряжението , което на всичкото отгоре е и документирано със снимки ...ама кактои да е ....

Уважаеми Есауле, с риск да си навлека гибелний твой гняв, но един друг човечец през далечната веч година 2001 уши първата униформа и постави началото на това движение, но нейсе. Вярно той е "пишман реконструктор" и до момента си е направил само 13 униформи, но вече се появиха доста "първи", така че сипи му пепел!

Спасибо на хлеб не намажешь и в стакан не нальешь!
eger is offline   Отговори с цитат
Стар 22-08-16, 02:00 PM   #47
Essaul
Подполковник

Essaul's Avatar

Стандартно

Цитат:
eger написа Виж мнение

Уважаеми Есауле, с риск да си навлека гибелний твой гняв, но един друг човечец през далечната веч година 2001 уши първата униформа и постави началото на това движение, но нейсе. Вярно той е "пишман реконструктор" и до момента си е направил само 13 униформи, но вече се появиха доста "първи", така че сипи му пепел!
При Цялото ми УВАЖЕНИЕ към теб Егере, знаеш винаги съм слушал внимателно и с респект нещата за които говориш , бях единот малцината които застанаха с името си и бяха готови да те подкрепят знаеш за къде , защото смятат че ТИ си единствената подходяща кандидатура към онзи и днешния момент , въпреки че -предполагам си забелязал с каква немарливост се отнасят към личното ти време , пари и не напоследномясто труд! (защото на 3-ти март аз лично видях и на мен лично ми стана болно за състоянието на нещото което преди време ти пое като Лична кауза !!!).
Независимо от военно-историческите спорове и различия които съществуват в определени области м-у нас, Никога не съм си позволявал да се обръщам към теб с неглижиране или безразличие, още повече Ахпер джан съм отраснал така да се каже сред ....кой знае може би някои твои далечни братовчеди от Ванадзор..други са тея дето наливат олеонафт в споровете и дискусиите ......морат це це снем жашта мен , калидес, це ци раком будут фафлеры привокзальные....съжалявам тук малко се отплеснах.

Та думата ми беше за периода 1993-1994-та , но нито съм упълномощен от автора на униформата нито ми е давал пълномощия--но факта си е факт. Първото физическо лице ушило си самостоятелно униформа , куртка ,шапка , слънцебран, пагони, петлици, снаряжение и ММГ модел на Арисака -впоследствие нарязан от мен собственоръчно с един 2200 ватов Елтос.но снимките съществуват за щастие , пазят се , както за щастие се пазяти снимките на последния в движение ФауВе86 Кубелваген..някъде в този период и той се невиде...
Не ме разбирай погрешно --нямам нищопротив никого --това са си сухи факти....нищо повече...

Активни потребители, разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 регистрирани и 1 гости)

Инструменти за темата
Режими на показване

Правила за писане