Форуми  

Върни се назад   Форуми "Традиция" - В служба на колекционера и реконструктора от 2005 година! > Вещеви склад > Вещеви Склад

Вещеви Склад Всичко за реконструкторските униформи и техните аксесоари

Отговор

Инструменти за темата Режими на показване
Стар 04-09-12, 11:50 PM   #61
deian
Moderator

deian's Avatar

Регистриран: Dec 2009
Възраст: 45
Стандартно

Така е, Монка, но избеляло, не на всяка цена е ПСВ-напротив /най-често са соц съсипани от служба/. Гледайте печатите и другите признаци за "соц". Аз скоро ще нарежа едно такова с цвят "фелдграу" за да си направя чохъл за каската М16 и гамаши за Вермахт. Имам и други стари-бежови, а имам и "специални" платнища които скоро ще пусна за обсъждане-да не разводнявам темата. Само чакам да кажете как да процедираме за РТОВ-има време за догодина.
Стар 05-09-12, 06:03 AM   #62
svs
...............

svs's Avatar

Регистриран: Nov 2005
Възраст: 51
Стандартно

Деяне, защо някои да казва - вземаме се в ръце и правим, после показваме и налагаме като задължително за по следващото мероприятие. навремето , преди три години така отсвириха осем раници мод 1867 и 1873 , с реването че е скъпо и никои нямало да си направи .

например, в приказите пише , че опълчението е било снабдено не с раници а с две големи сухарни торби , не мешките - е това трудно ли е .... достатъчно е два клуба да се появят с тях и останалите ще повлекат крак

Модата в окомплектоването трябва да се диктува от най-запалените, а не от тия дето за 10 години едно копче не са зашили.
Стар 05-09-12, 08:20 AM   #63
TRAPER
Генерал-майор

TRAPER's Avatar

Регистриран: Oct 2008
Възраст: 49
Стандартно

Цитат:
svs написа Виж мнение
Деяне, защо някои да казва - вземаме се в ръце и правим, после показваме и налагаме като задължително за по следващото мероприятие. навремето , преди три години така отсвириха осем раници мод 1867 и 1873 , с реването че е скъпо и никои нямало да си направи .

например, в приказите пише , че опълчението е било снабдено не с раници а с две големи сухарни торби , не мешките - е това трудно ли е .... достатъчно е два клуба да се появят с тях и останалите ще повлекат крак

Модата в окомплектоването трябва да се диктува от най-запалените, а не от тия дето за 10 години едно копче не са зашили.
TRAPER is offline   Отговори с цитат
Стар 05-09-12, 04:20 PM   #64
Naganich
Генерал-майор

Naganich's Avatar

Регистриран: Sep 2009
Стандартно

Да подхвърля и аз една идейка относно мешките: Сочи се , че са правени и от груб ленен плат със защитен цвят, та си помислих ако подходяща ленена материя се боядиса с орехови листа дали няма да се получи необходимият цвят...?
Naganich is offline   Отговори с цитат
Стар 05-09-12, 06:06 PM   #65
svs
...............

svs's Avatar

Регистриран: Nov 2005
Възраст: 51
Стандартно

По приказа на императора е от брезентова тъкан, като са посочени дебелината на основата и вътъка, а също и броя на нишките в един вершок.

Всичко друго е интерпретация по време на бойните действия ... и липсата на материали в хода на войната .

това , че руските войници са ходели с нашенски свински цървули не означава , че в строя ще ги пресъздадем по този начин ... все пак образа на опълченеца и войника е леко идеализиран към по качественото оборудване, въпреки някои пропуски.

виж , за определена сцена, може да се пресъздаде всичко останало и "нестандартно" ...
Стар 05-09-12, 09:12 PM   #66
deian
Moderator

deian's Avatar

Стандартно

Цитат:
svs написа Виж мнение

Абсолютно съм съгласен! Като направих ПСВ шинел ми бе зададен въпросът-"Защо, какво ще го правиш? "Традиция" ПСВ възстановки през зимата няма" Отговорът ми беше: "Ами за да го имам! Шинелът е част от униформата на българския войник! Пък възстановка може и сам да си спретна". Все пак си трябват консултации, но с истински капацитети, а не да чакаме добре описаните от Стефан да се произнесат.Иначе "стрелбата в тъмното" излиза скъпо и неточно. Поздрави!
Стар 05-09-12, 09:28 PM   #67
Parabellum
Инквизитор

Parabellum's Avatar

Регистриран: Jul 2005
Стандартно

Съдчето за вода

А тук Деян ще черпи, щото имам фелдшерската сумка на сестра Иванова
Да ни носи хапове на позицията и да ни лекува.
Стар 05-09-12, 09:37 PM   #68
deian
Moderator

deian's Avatar

Стандартно

Хиляди благодарности! А, че ще черпя, ще черпя, но ние чанта отдавна си имаме и то с инструментите барабар, тъй, че стой близо до масата и далече от чантата п.с. отново благодаря за чертежа на флягата-такава не бях виждал. Ей голямо многообразие с тия манерки...
Стар 05-09-12, 09:55 PM   #69
Parabellum
Инквизитор

Parabellum's Avatar

Стандартно

Ама аз имам и аптеки и още джунджурийки свързани с медицината от РТОВ.
Стар 24-09-12, 12:41 PM   #70
Parabellum
Инквизитор

Parabellum's Avatar

Стандартно

И да престанем веднъж завинаги с шифровката на пагоните на руските части.

А тук Интендантските таблици на 23 дивизия -89,90,91 и 92 полкове
Стар 12-10-12, 11:41 AM   #71
Essaul
Подполковник

Essaul's Avatar

Регистриран: Feb 2009
Стандартно

Гледам, всеки показва разни раници....ама никой не чини да покаже как се стъкмява карантията....

Стар 12-10-12, 11:51 AM   #72
Parabellum
Инквизитор

Parabellum's Avatar

Стандартно

Браво! Най-сетне нещо интересно за мен.
Стар 13-10-12, 01:33 PM   #73
Essaul
Подполковник

Essaul's Avatar

Регистриран: Feb 2009
Стандартно

Цитат:
Parabellum написа Виж мнение
Браво! Най-сетне нещо интересно за мен.

Радвам се , че ти е харесало...ще потърся още разни нещица
Стар 29-01-13, 08:51 AM   #74
ЩИТ
Генерал-майор

ЩИТ's Avatar

Регистриран: Jan 2012
Възраст: 46
Стандартно

[quote=Parabellum;102541]Мдааааааааааааа

Ето няколко снимки

На тази снимка руските войски са със сини куртки и бели панталони. Понеже 7-ми Преславски пехотен тепърва ще си шие униформи, можем ли да използваме тази униформа за модел. Разнообразието само ще допренесе с разнообразието и красотата в руските позиции, които на Шипка са най близо до публиката

"Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за тези, които си запазиха мечовете."
ЩИТ is offline   Отговори с цитат
Стар 29-01-13, 05:02 PM   #75
Parabellum
Инквизитор

Parabellum's Avatar

Стандартно

Това не е снимка, а е масло на Верещагин. Куртките са черно-зелени. друг е въпросът, че за да се разбере това,т рябва да се види оригиналът.Трябва да уточните кое руско подразделение искате да правите
Прикачени картинки
File Type: jpg 630.jpg (280.5 КБ, видяно 112 пъти)
Стар 29-01-13, 05:56 PM   #76
black husar
Подпоручик

Регистриран: Mar 2007
Възраст: 44
Стандартно

Картината не е на Веришчагин, а на Дмитриев-Оренбургски - вижте в долния десен ъгъл името на автора. За какви сини пехотни униформи говорите през тази война. Сини униформи са имали в кавалерията, но пехотинците са с маслено зелени!!!
black husar is offline   Отговори с цитат
Стар 29-01-13, 06:14 PM   #77
Патриот
Подпоручик

Патриот's Avatar

Регистриран: Jan 2013
Възраст: 22
Стандартно

Положението с униформите никак не е хубаво. Наистина трябва да се стегнем, и да си ушием униформите както трябва.

Последна редакция от Патриот : 29-01-13 в 07:57 PM.
Патриот is offline   Отговори с цитат
Стар 29-01-13, 06:54 PM   #78
ЩИТ
Генерал-майор

ЩИТ's Avatar

Регистриран: Jan 2012
Възраст: 46
Стандартно

Аз затова питам, преди да сме направили грешка, че никой няма излишни пари. В края на краищата не трябва да се тъпче на едно място. Кой каквото ушил...ушил. Връщане назад няма. Но тези, които тепърва ще шият униформи да е както трябва.
Давайте снимки, рисунки и каквото попадне, за да се обсъдят униформите и снаряжението по с време.

"Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за тези, които си запазиха мечовете."
ЩИТ is offline   Отговори с цитат
Стар 29-01-13, 09:05 PM   #79
Parabellum
Инквизитор

Parabellum's Avatar

Стандартно

За руските униформи от РТОВ сме писали във форума много и няма какво да се пише повече.
Има търсачка, използвайте я.
Има снимки на раниците,от периода, които си направихме в Търново.
Има писано за оборудването.
Започвайте да правите и задавайте въпроси в хода на правенето за да ви се помогне максимално.
Един съвет от мен-използвайте черен плат за куртките и клиновете.
Стар 29-01-13, 09:05 PM   #80
Gvardeiski polkovnik
Полковник

Gvardeiski polkovnik's Avatar

Регистриран: Sep 2006
Възраст: 49
Стандартно

Цитат:
black husar написа Виж мнение
...но пехотинците са с маслено зелени!!!
Маслено зелени са за офицерите. Войнишките, макар също да са според текстовете на описанията с този цвят на практика са черни.
Gvardeiski polkovnik is offline   Отговори с цитат
Отговор

Активни потребители, разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 регистрирани и 1 гости)

Инструменти за темата
Режими на показване

Правила за писане